Aktuality
VIDEO: Zasedání výkonného výboru Mezinárodní unie nájemníků (IUT) ve dnech 25.- 26.4.2014 v Praze
29.04.2014 | Infoservis SON | Bytová politika | Přečteno: 12 082x

V Praze se uskutečnilo výše uvedení zasedání za účasti prezidenta Svena Bergenstrahleho, viceprezidentů IUT Jana Lauriera a Richarda Hewgilla, generálního tajemníka Magnuse Hammara, vedoucí Stálého zastoupení IUT v EU v Bruselu Barbary Steenbergen a prezidentů a ředitelů sdružení nájemníků České republiky, Dánska, Finska, Francie, Nizozemí, Norska, Rakouska, Spolkové republiky Německa, Švédska, Švýcarska a Velké Británie.

Foto: Zasedání výkonného výboru Mezinárodní unie nájemníků (IUT) v Praze

Jmenovaní zástupci IUT byli přijati předsedou Senátu P ČR Milanem Štěchem a konala se tisková konference v Jičínském salonku Senátu za účasti poslance Evropského parlamentu Libora Roučka, předsedkyně  Výboru pro správu a regionální rozvoj PSP ČR Milady Halíkové a ředitelky Státního fondu rozvoje bydlení Evy Helclové. Přijati byli i předsedou České společnosti pro rozvoj bydlení Martinem Krohem.

Hlavním tématem zasedání bylo kromě prosazování práv na důstojné a dostupné nájemní bydlení ve světě i výzva k aktivní  účasti ve volbách do Evropského parlamentu, které proběhnou ve dnech 23.- 25. května t.r.

Video k článku
http://www.youtube.com/watch?v=Ou-3xsJGPuI
Foto k článku
Další články
Závěry z jednání XI. Republikové konference SON ČR
Srdce Havířova ožívá, 1. října zahajuje činnost Centrum Lučina
Kulatý stůl se zástupci politických stran a jejich pohledy na oblast bydlení
Co dál s bytovou politikou v České republice?
Co přinášejí Pravidla pronájmů obecních bytů v Brně?