Aktuality
VIDEO: Kauza skandálního soudního rozsudku o výši nájemného
13.05.2014 | Infoservis SON | Bytová politika | Přečteno: 13 622x
Na tiskové konferenci předseda Sdružení nájemníků ČR Ing. Milan Taraba podrobně rozebral kauzu zatím nepravomocného rozhodnutí soudu ve věci stanovení nájemného v bytě na Praze 3, především neúměrně vysoké náklady soudního řízení, které dosáhly cca Kč 120.000,-.

Předsedkyně legislativně právní komise Sdružení nájemníků ČR JUDr. Jitka Kocianová upozornila na dvojí systém stanovování soudních poplatků, což může být pro mnoho soudních sporů a zejména pro neúspěšnou stranu velmi nebezpečné. Zástupci sdružení vyzvou Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo spravedlnosti ČR k řešení vzniklé situace.

Požadují především stanovení místně obvyklého nájemného pomocí konkrétních cenových map. V každé obci, kde jsou nájemní byty a to podle svobodně uzavřených nájemních smluv nikoliv dle nabídek z realitních kanceláří. Stejně tak požádají Ministerstvo spravedlnosti ČR o přípravu stanovování soudních výloh. Tiskové konference se zúčastnil též předseda sociálního výboru PSP ČR Jaroslav Zavadil, který především bude usilovat o zkrácení termínu přijetí Zákona o sociálním bydlení.

 

Záznam tiskové konference Sdružení nájemníků ČR (SON ČR) z 12. května 2014.

Milan Taraba, předseda Sdružení nájemníků ČR
Jaroslav Zavadill, předseda sociálního výboru Parlamentu ČR

Video k článku
https://www.youtube.com/watch?v=SI4Uujff9w0
Další články
Závěry z jednání XI. Republikové konference SON ČR
Srdce Havířova ožívá, 1. října zahajuje činnost Centrum Lučina
Kulatý stůl se zástupci politických stran a jejich pohledy na oblast bydlení
Co dál s bytovou politikou v České republice?
Co přinášejí Pravidla pronájmů obecních bytů v Brně?