Aktuality
Srdce Havířova ožívá, 1. října zahajuje činnost Centrum Lučina
03.10.2017 | Infoservis SON | Bytová politika | Přečteno: 1 037x
Havířov, 1. 10. 2017 – K dominantám Havířova patří neodmyslitelně Lučina. Dům, kde to kdysi žilo hudbou a společenským životem, byl v Havířově postaven ve stylu sorely v 50. letech, nabízí obrovské prostory i možnosti využití. Vlastník objektu, společnost RESIDOMO, se rozhodl, že Lučina bude opět sloužit všem obyvatelům Havířova.

Otevření Centra Lučina je jedním z projektů, které letos spouští společnost RESIDOMO prostřednictvím Nadačního fondu RESIDOMO. Financovala jak jeho vnitřní rekonstrukci, tak program, který je naplánován na každý všední den v čase od 14 do 17 hodin. Bude se skládat z cestovatelských přednášek, kurzů počítačů, angličtiny, promítání filmů, zdravovědy, cvičení apod. Činnost centra bude slavnostně zahájena v neděli 1. října v 16 hodin slavnostním programem. Především přízemí procházelo v průběhu léta úpravami. Multifunkční sál s kapacitou 60 míst je určen pro hudební produkce, přednášky apod., v dalším sále pro 20 osob, kde bude vybudován bezbariérový přístup, se počítá s promítáním filmů, může sloužit také k pořádání různých pohybových aktivit. K dispozici jsou i dvě menší učebny.

Lučina nabídne obyvatelům Havířova nejen zábavu, ale také řadu kurzů a vzdělávacích aktivit. „Chceme, aby se Lučina stala místem, kde se scházejí aktivní lidé s nápady a vzájemně se inspirují. Havířov přesně takové lidi potřebuje a my jim chceme dát nejen fyzický prostor, ale případně i finanční podporu z Nadačního fondu RESIDOMO, který jsme založili letos na jaře proto, abychom podpořili rozvoj měst Ostravy a zejména Havířova a Karviné, kde máme velkou část našeho bytového fondu,“ vysvětluje tisková mluvčí společnosti Kateřina Piechowicz. Řeč je především o drobných podnikatelích, kteří se snaží svými lokálními produkty konkurovat velkým obchodním řetězcům, mladých lidech, kteří mají tendenci odcházet za prací mimo region, ale také zaměstnavatelích, kteří nabízejí pracovní místa místním obyvatelům.

„Abychom drobné podnikatele, z nichž jsou někteří zvyklí dělat věci více než 20 let stejně a nevědí, jak se přiblížit trendům dnešní doby, přesvědčili, že vzdělávání v této oblasti má smysl, připravili jsme projekt pilotní proměny. V rámci ní jsme vytvořili úplně nový vizuál jednoho havířovského řeznictví, obchůdek prošel změnou interiéru a také jsme jeho majiteli pomohli zcela změnit komunikaci se zákazníky. Na tomto příkladu chceme i ostatním ukázat, že existuje mnoho cest, jak mohou své úsilí rozvíjet,“ pokračuje Piechowicz.

Finanční ředitel společnosti RESIDOMO Martin Ráž dodává, že cenná je nejen spolupráce s městem, ale i s dalšími subjekty, které se v Havířově profilují. „Projekt Centra Lučina jde ruku v ruce s dalšími, jako je například Zaměstnanecká mobilita, jejichž záměrem je udržet mladé a pracovité lidi na severní Moravě a ve Slezsku. Jsme rádi, že jsme mohli v Lučině poskytnout zázemí například Havířovským patriotům, tedy spolku, který se zasazuje o rozvoj především komunity mladých, a dále spolku Havířov žije, jenž rozjíždí neotřelý projekt internetové televize. Věřím, že ve spojení s Nadačním fondem a také městem vytvoříme atraktivní náplň pro všechny věkové kategorie,“ uzavírá Martin Ráž.

 

Do systému vložil:
Pačesová Klára
Foto k článku
Další články
Titulek
Pronajímatel nesmí po nájemci požadovat „poplatek či nájemné“ za vybavení bytu
Mezinárodní unie nájemníků - POZIČNÍ DOKUMENT IUT
Bytová politika v ČR, současnost a budoucnost, akce kulatý stůl ze dne 18.6.2018
GDPR (ochrana osobních údajů) v bytovém domě
MMR ČR podpořilo projekt SON ČR na rok 2018