Aktuality
Napsali nám...
16.03.2009 | Ostatní | Napsali nám | Přečteno: 7 981x
To, co předvádějí v současné době zastupitelé, kteří jsou placeni z práce občanů a občané je volí, aby chránili jejich zájmy a tím i zájmy obecné ve stávající struktuře státního zřízení, je nepřípustné. Velmi slušně a jednoznačně lze takové jednání nazvat AROGANCÍ MOCI.
Měli bychom směřovat naše stížnosti za hranice území ČR, na němž jsme svázáni nesmyslným a lidským právům odporujícím zákonem z r.2006. Mohu pomoci sepsat stížnost v angličtině. Tady se s tím bude jen těžko hýbat. Jsou si totiž jisti, že je opět "někdo" zvolí....

Jako příklad jiné kultury mohu uvést: Pracovala jsem v devadesátých letech v zahraniční developerské společnosti, která ze starých činžovních domů, které po restituci získala koupí od nových majitelů stěhovala nájemce, ale musím říct, že se k lidem chovala mnohem lépe než naši zastupitelé. Nejenže -tedy podle zákona - nabídla na své náklady nájmencům byty o stejné velikosti a kategorii, nebo adekvátně k původnímu velkému bytu poskytla dva menší, pokud šlo o větší rodinu, kde žilo víc generací, ale navíc hradila veškeré náklady spojené se stěhováním.

POKUD SE NÁJMENCE ROZHODL PRO MENŠÍ BYT, KTERÝ SI SÁM VYBRAL, SPOLEČNOST DOPLATILA ROZDÍL ZA PLOCHU BYTU, který tak vznikl. Uvádím tuto zkušenost jako vzor kulturní a sociální úrovně, která zde krutě chybí. Zaslepeni snadným ziskem na úkor nájemců, kteří se stali rukojmími de facto opět státní moci, nenesou navíc žádnou faktickou ani morální odpovědnost za naše osudy. Ano, mnozí z nás nájemců se stali rukojmími, když dostali dřive přiděleny byty v dnešních tzv. (ale pouze tak zvaných!!!) lukrativních částech, jako jsou Dejvice a Praha 6.

Začínala jsem ve svém bytě na Vítezném nám. s nájemným cca 6 700,- Kč v roce 1998. Nyní mám předpis 16 500,-Kč a to jakožto samoživitelka. Poté, co se můj bývalý partner odstěhoval mne zbyl byt větších rozměrů, který je za současné situace zvyšování nájmeného prakticky nevyměnitelný. Navíc, protože máme dceru ve střídavé péči a její otec bydlí také v Praze 6, školu a "vše" má dcera v Praze 6, je pro mne strategicky nemyslitelné se kvůli střídavé péči odstěhovat do jiného pražského obvodu, resp. takového, kde je nájemné nižší- to není např. v blízké Praze 7. To je jedna věc.

Další záležitost je stav domu a bytu, kde jsou špatná okna, která zvyšují spotřebu energií, dům je špatně udržován, špatné hygienické podmínky (mrtví holubi ve výtahové šachtě, hniloba v býv. kotelně, atd)- zkrátka výše nájemného naprosto neodpovídá stavu domu a bytu. Když jsem na to písmeně poukazovala ve svém dopise adresovaném starostovi P6 a žádala o snížení nájmeného z důvodů všech nedostatků, odpověděl mi, že po konzultaci s Ministerstvem pro místní rozvoj nejsou žádné zákonné důvody ke snížení nájemného a že se mohu se svým požadavkem obrátit na soud. Nemusím ani říkat, že se odvolal na ministerstvo, aniž by někdo můj byt navštívil a stav zjistil. Zajisté však nejsem vůbec ojedinělý případ, většina z nás nějemců se stala rukojmími této hybridní majetkové situace.

Těším se na odpověď a jsem s pozdravem PhDr. Judita Fischmannová
Do systému vložil:
Další články
Titulek
Důležité upozornění !
Jak nejlépe a dostupně bydlet?
Setkání nájemníků MO SON-Ústecko
Otevřený dopis konferenci SON o nájemném...
Privatizace...