Aktuality
Moje bytová situace
06.03.2009 | Ostatní | Napsali nám | Přečteno: 7 730x
V roce 1993 jsme byli mladá rodina s tříletým dítětem. Po podvodném jednání tehdejšího poslance ČNR pana Lankaše (koupili jsme od něho byt) V květnu 1993 nám soudní cestou bylo přiděleno přístřeší o vel.38m2 v přízemí NAD KAJETÁNKOU 8/36 BŘEVNOV: Manžel byl tehdy v plném invalidním důchodu a já na MD (pracovala jsem na dohodu o VP). Přístřeší jsme na vlastní náklady dali do obyvatelného stavu - vytvořili jsme z zdevastovaného prostoru o vel.38m2 hezký domov.
Nebyly zde omítky,ze stropů visel rákos, podlahy vytrhané, všude plíseň, koupelna v rozkladu a totéž kuchyně.Za pár dní dřiny a spousty peněz jsme měli hezký domov.Nikdo nám nepřidal ani korunu ani materiál. Přesto,že jde stále o přístřeší platili jsme piný nájem jako ostatní obyvatelé domu, kteří mají byt o stejné velikosti, ale nemuseli investovat do rozsáhlých oprav.

Jak utíkal čas syn rostl,chodil do školky, školy, já jsem začala podnikat a manžel se uzdravoval. V roce 2000 jsme si do péče vzali neteř a dali domov potřebnému dítěti. Byli jsme štastná rodina. Stále jsme platili plnou výši nájemného jako za byt i když se jedná o přístřeší. Jako v každé rodině i u nás nastal zvrat - rozvod. Já jsem tvrdě pracovala, abych uživila rodinu,děti aby měly vzdělání a nestrádaly a manžel měl jedinou povinnost platit účty z peněz které jsem vydělávala.On si svůj důchod ponechával pouze pro svoji potřebu-nepracoval.

Po odchodu manžela k jiné ženě, jsem objevovala nezaplacené účty a přicházela na různé dluhy a jeho podvody. Vše jsem okamžitě začala řešit a vše doplatila vč.soudních výloh, poplatků penalizací, atd. Zůstala jsem sama se dvěmi dětmi a můj zdravotní stav šel od deseti k pěti. V současné době nejsem schopna pracovat a nemám žádný příjem. Nájemné se stále zvyšuje. Vše zatím platím včas a v plné výši, nebýt podpory rodičů už bychom byli bezdomovci.

Syn - je mu 20Iet stále studuje. Není ještě výdělečně činný. Po rozvodu jsem chtěla vystavit novou nájemní smlouvu na byt ale bylo mi zamítnuto. Takže stále mám pouze protokol o převzetí přístřeší na dobu neurčitou na manželé Vrbovi. Bývalý manžel je soudně vystěhován, na dluzích se nepodílel. Trvalé bydliště zde mám pouze já a můj syn. Tedy dva dospělí lidé. Platíme za byt, ale přitom je to vedeno jako přístřeší. Pokud jsem potřebovala pomoc od AUSTISU s havárií vody a jiných opravách, opět zamítnuto. Jde o přístřeší a tak nemám na nic nárok, pouze platit a platit plnou výši nájmu. Zvyšování nájemného se mé osoby dotýká natolik,že když zaplatím nájem a služby nemohu si dovolit vyzvednout všechny léky, které potřebuji.Nezbývá mi na ně a to je mi 40 let.

Nesčetněkrát jsem žádala o vysvětlení jaký je rozdíl mezi přístřeším a bytem a tím spojené náklady na bydlení ale nikdo ani pan starosta se neobtěžoval mi odpovědět. Myslím si že není možné platit za přístřeší vel.38m2 v přízemi tak horentní sumu jako je současné nájemné (holé) 4 200kč. Dnes už je moje situace natolik dramatická, že opravdu nevím, kde mám na tak vysoké nájemné brát(nemohu přeci stále být podporována rodiči-důchodci) Sociální podpora je spíše komická než aby toto člověk považoval za finanční pomoc, příspěvek na bydlení je to samé a rod.přídavky na 20Ietého muže ve výši 700kč je spíše výsměch. Povinné výživné bývalý manžel taktéž neplatí a tak opravdu nevím kdy skončíme pod mostem.

Dokud jsem byla zdravá a mohla pracovat tak jsem toto nijak zvlášť neřešila. Nyní se synem zdaleka nedosahujeme životního minima a pokud žádám sociální odbor o pomoc tak sklízim spíše výsměch. Pokud jdou žádat o soc.pomoc Romové, kteří mohou pracovat a žijí si nad poměry vždy uspějí. Jsem znechucena tímto systémem. Co se týká bytů, tito lidé neplatí nájemné, dělají nepořádek, obohacují se pronajímáním státních bytů, byty zdevastují a jsou jim přiděleny nové. Slušný člověk je v této společnosti bezmocný. Svým podpisem se zcela jistě vystavuji riziku,přesto do toho JDU.

Vrbová Marie Nad Kajetánkou 8/36 Praha 6 Břevnov 169 00

V Praze 6.3.2009
Do systému vložil:
Další články
Titulek
Důležité upozornění !
Jak nejlépe a dostupně bydlet?
Setkání nájemníků MO SON-Ústecko
Otevřený dopis konferenci SON o nájemném...
Privatizace...