Aktuality
Mezinárodní den nájemníků 2020
06.10.2020 | Z tisku | Bytová politika | Přečteno: 888x
Bydlení pro všechny - lepší městská budoucnost
Bydlení je základní lidské právo. Rovněž bylo ústředním bodem v boji proti šíření COVID-19, kde může jít o otázku života a smrti. Šíření COVID-19 je bodové a zhoršuje již existující globální krizi v oblasti bydlení. Bez adekvátního bydlení je nemožné provádět sociální distancování a správnou hygienickou praxi - a přibližně 1,8 miliardy lidí, tedy více než 20 procent světové populace, postrádá odpovídající bydlení.

Mezinárodní unie nájemců požaduje:
nulové nucené vystěhování z rezidenčních nemovitostí
dostupné bydlení pro všechny včetně bezdomovců
prostředky na přímou finanční pomoc a splátky nájemného pro nájemce

Pro letošní rok IUT natočila krátký film na téma Mezinárodního dne nájemníků. Usnadňuje vám to šířit informace o důležitosti našeho lidského práva na slušné a dostupné bydlení a můžete tak učinit bezpečným způsobem v době pandemie. Podívejte se na odkaz níže.

https://www.youtube.com/watch?v=vAlg1NiuGvk  short version 
https://www.youtube.com/watch?v=zweS0pNo3NM&t=17s  full version

Se švédskými a balkánskými asociacemi
IUT Brusel, Švédská unie nájemníků (region Aros-Gävle), Nadace Freja Forum a organizace nových nájemců v Bosně a Hercegovině a Severní Makedonii pořádají v den Mezinárodního dne nájemníků 5. října online diskusi od 15:00 do 16:30 SEČ. Veškeré podrobnosti jsou přiloženy.

S německým Deutscher Mieterbund
Naše německá členská organizace Deutscher Mieterbund vás společně s IUT Brusel zve na online webinář k oslavě Mezinárodního dne nájemníků / Světového dne bydlení. Webový seminář se zaměří na otázky, jako je kontrola nájemného, občanské iniciativy v oblasti cenově dostupného a sociálního bydlení a na to, jak může být hnutí globálně propojených nájemníků motorem pro změny. Připojte se od 11.00 do 13.00 SEČ v Mezinárodní den nájemníků 5. října.

 

Do systému vložil:
Pačesová Klára
Další články
Titulek
EVROPSKÝ PARLAMENT hlasuje za dostupné bydlení - vítězný den!
Tripartita bydlení řešila koncepci, dostupné bydlení i aktuální situaci
Německé předsednictví EU - Nová Lipská charta (the new Leipzig Charter)
Světová konference IUT, Vídeň 3.- 4.10.2019 - Globální bydlení - Akce – ne pouze slova
Kdo zdražuje bydlení?